Home
Sztuczna trawa
Rodzaje traw
Nylon trawy
Polypropylen trawy
Wzory mat gotowych
Putting Green Kits
Instalacja
Galeria
Mini Golf
Kontakt
Linki ...
Regulamin
Katalog strony
Instrukcja montażu Putting Green.

W tym miejscu pragniemy Państwu zademonstrować krok po kroku sposób prawidłowego montażu Putting Green. Naszym celem jest również ukazanie, iż sam proces montowania nie jest zbyt skomplikowany a tym samym możliwy do wykonania samemu bez angażowania dodatkowych kosztów.


1. Ustalenie kształtu i wybór miejsca

Pierwszym krokiem jaki powinniście Państwo zrobić bedzie znalezienie odpowiedniego miejsca, na którym w dalszym etapie przystąpicie Państwo do montowania sztucznej trawy. Kształt oraz rozmiar Putting Green zależy od Państwa indywidualnych życzeń i możliwości.


2. Usuwanie warstwy wierzchniej

Po odnalezieniu odpowiedniego miejsca przystępujemy do oczyszczania terenu, na którym będzie instalowany Putting Green.Oczyszczanie polega na usunięciu wierzchniej warstwy kamienii, trawy oraz innych elementów w celu uzyskania równej powierzchni. W tym miejscu powinniście Państwo pamiętać o zastosowaniu odpowiednich środków odstraszających gryzonie.

3. Dostarczenie bazy podłożowej.

Następnym krokiem po wyrównaniu terenu jest rozłożenie bazy.Najczęściej stosowaną bazą jest piasek gruboziarnisty o wielkości 0-8mm. Na tym etapie zaleca sie celowe uformowanie nierówności na bazie podłożowej w celu zbliżenia warunków gry do jak najbardziej naturalnych.

 

 

4. Usztywnianie podłoża.

Etap ten polega na ubiciu podłoża specjalnie przeznaczonymi do tego maszynami.


5. Przygotowanie miejsca na dołki.

 

Na tak przgotowanym podłożu należy zaplanować sobie miejsca, na których w przyszłości powstaną dołki do gry.

 


6. Wiercenie dziur na dołki.

Po dokładnym zapalanowaniu miejsca, dokonujemy wierceń za pomocą specjalnego przyrządu (Hole Cutter).


7. Montaż dołków.

W wcześniej przygotowanych miejscach montujemy plastikowe dołki. Dołki do Putting Green powinny mieć 11 cm wysokości.


8. Wstępne przygotowanie mat Putting Green.

W czasie produkcji brzegi mat zabezpieczane są specjalnymi ochraniaczami zapobiegającymi uszkodzeniom w czasie transportu. Przed rozłożeniem maty zaleca sie usunięcie wyżej wymienionego zabezbieczenia.

 

9. Rozwinięcie i rozmieszczenie mat.

Kolejnym krokiem jest rozwinięcie i odpowiednie rozmieszczenie maty. Proces ten jest bardzo istotny, ponieważ ważne jest by mata została usytuowana w ten sposób by w czasie jej cięcia było jak najmniej strat w jej powierzchni.


10. Przycinanie obrzeży i klejenie mat.

W tym punkcie zajmujemy się cięciem mat. Proces ten musi zostać wykonany bardzo dokładnie, ponieważ istotny jest fakt by brzegi trawy idealnie pasowały do siebie. Kolejny krok to klejenie mat za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego kleji.

 


11. Zaznaczanie i wykrajanie kształu Putting Green.

Zgodnie z wcześniej zaprojektowanym wzorem dokonujemy zaznaczenia na trawie przyszłego kształtu maty a następnie dokonujemy wykrawania formy.

 

 


12. Wycinanie dołków.

W miejscach, w których wcześniej umiejscowiliśmy dołki dokonujemy precyzyjnych cięć.

 


13. Wzmacnianie przyczepności maty.

Niektóre maty wymagają dodatkowego wzmocnienia jeśli chodzi o przyczepność do podłoża.

 


14. Stosowanie piasku.
W zależności od rodzaju maty dopuszcza sie dadawanie pisaku drobnoziarnistego. Istnieje kilka powodów dla których stosuje sie wyżej wymieniony zabieg. Jednym z nich jest wzmocnienie trwałości włókna trawy (trawy z polypropylenu) bądź w przypadku traw nylonowych zmiana szybkości biegu piłki.

 


15. Wykończenia Putting Green.
Jednym z ostatnich elementów w procesie montowania sztucznej trawy jest zastosowanie odpowiedniego obramowania całości. Istnieje kilka metod tego zabiegu. Możemy dokonać tego za pomocą roślin czy ozdobnych kamieni, jednak jedną z najczęściej stosowanych metod jest łączenie sztucznej trawy z trawą naturalną.


Obramowanie z sztucznej trawy ...

 

 

 

 


z kamienia ...

 

 

 

 

z drobnych elementów drewna.


16. Życzymy przyjemnej gry.
W ten oto prosty sposób dobiegła końca nasza krótka lekcja na temat montowania sztucznej trawy. Jak Państwo zdążyliście zauważyć nie jest to proces ani trudny ani specjalnie skomplikowany.

Putting Green gotowy jest do użytkowania w przeciągu jednego do dwóch dni a Panśtwo staliście sie dumnymi posiadaczami swojego własnego mini pola golfowego.

Życzymy powodzenia!!!

 

GOLF SHARK Putting Green
e-mail: info@puttinggreen.pl
© GolfShark Putting Green